KONZULTANTI ZÁVĚREČNÝCH PRACÍ

MGR. PETRA BIHÁRY, MIFPA

Petra studovala sociální práci, absolvovala několik psychoterapeutických výcviků v neverbálních technikách, vzdělávání zaměřené na práci s tělem v psychoterapii, dlouhodobý psychoterapeutický výcvik v koncentrativně-pohybové terapii a Neuroenergetické terapii. Vzdělávala se v mezinárodních institutech: Upledger, Barral, Gary Gray, Tisserand, Univerzitě Toronto, John Hopkins, Minnesota, Yale. V roce 2017 ukončila vzdělávání na Institutu aromaterapie v Praze s titulem profesionální aromaterapeut. Je členkou několika mezinárodních organizací (IAHP, IFPA, aj.).

V práci s klientem využívá integrativní přístup, metody tělesné edukace, různé somatické a smyslové terapie, eklekticky kombinuje nejnovější poznatky z neurověd, sociální práce, psychologie, psychoterapie, integrativní medicíny a aromaterapie. Ve své soukromé praxi Balance life se zaměřuje na posílení jednotlivců, skupiny nebo organizace s cílem podpořit sociální pohodu, redukovat napětí, zvyšovat odolnost a kvalitu pracovního i osobního života. Ve volném čase věnuje pozornost svým dvěma zahradám.

kontakt: petra.bihary@gmail.com

Darina je zakladatelkou salonu Allori v Brně a v aromaterapii se zaměřuje na práci s duší a emocemi. Zajímá ji psychosomatika a souvislosti v oblasti vztahů. V praxi pedikérky a manikérky se setkává s příběhy lidí, které jí rozšiřují obzory při práci s klienty v rámci aromaterapie. Informace a inspiraci získává z četby psychologických knih a absolvovaných seminářů. Vystudovala Institut aromaterapie v Praze a je členkou OSČA.

Nejčastější témata, kterými se zabývá, jsou mezilidské vztahy, ženství, zdraví močopohlavní soustavy v souvislosti s ošetřením duše. Zajímá ji příběh člověka, jeho prožívání života i fyzická kondice. Nabízí řešení v souvislostech tak, aby odpovídalo možnostem a tempu daného člověka. Ráda se propojuje s lidmi s dalších profesí. Od počátku své aromaterapeutické praxe spolupracuje s fyzioterapeutkou, se kterou společně pořádají kurzy a přednášky o pánevním dnu a pohybové soustavě.

kontakt: darinaellingerova@gmail.com

DARINA ELLINGEROVÁ
ellingerova
MARTINA KOKTOVÁ
Koktová Martina foto

Masážím a aktivní práci s klienty se Martina věnuje od roku 2010. Svoji praxi začala v brněnském Em studiu (nyní Fit Angel), poté se přestěhovala za prací do Prahy. Nyní pracuje jako Spa Treatment Supervizor v zámeckém hotelu Chateau Mcely nedaleko Mladé Boleslavi. Vystudovala Fakultu Sportovních studií na Masarykově Univerzitě v Brně a pražský Institut aromaterapie.

Ráda pomáhá svým klientům ve zlepšování jejich životosprávy a zdravých návyků. Mimo každodenních masáží se věnuje také vedení kurzů výroby přírodní kosmetiky a předcvičuje lekce jógy. Ve volném čase ráda sportuje a čte knihy.

kontakt: koktova.martina1@gmail.com

Aromaterapeutka, parfemářka a mentorka. Členka NAHA. Absolvovala Institut aromaterapie (2008),  Institut energetické psychologie (2018) a koučovací výcvik v Centru systemiky a NLP (2019). V praxi učí ženy,  že změny k lepšímu mohou přicházet s lehkostí a radostí. Stačí umlčet věčného kritika ve svém nitru, vzít život do vlastních rukou a pečovat o sebe s láskou. 

Propojuje práci s myslí s aromaterapií a hladivou masáží. Nerada vaří z vody; miluje analýzu a dává si práci s rešeršemi medicínského výzkumu. Poslední slovo má ale vždy její intuice a nos. Baví ji spolupracovat s médii a šířit dobré jméno aromaterapie, bourat mýty, kterými je její mediální obraz opředený. V kurzech a workshopech učí, jak si s aromaterapií zařídit spokojenější a zdravější život. Jako parfemářka spolupracuje s malými kosmetickými firmami a vytváří voňavé a účinné receptury pro kosmetické přípravky.

kontakt: aromadoteky@aromadoteky.cz

LUDMILA KOTALÍKOVÁ
Kotalikova
BARBORA VLASÁKOVÁ
Vlasakova

Barbory přáním, se kterým přišla studovat Institut aromaterapie, bylo smysluplně propojit jógu s aromaterapií. Díky dvouletému studiu a mnoha inspirativním předmětům na institutu se její přání splnilo. Pojítkem mezi jógou a aromaterapií se pro ni stala tradiční čínská medicína. S pokorou se věnuje těmto třem velikým oborům a posílá je ke svým klientům s přáním zdraví.

Věří v moudrost našeho těla, ducha a duše. Více naslouchá, než mluví a své klienty na jejich cestě doprovází. Věnuje se aromaterapeutické józe, aromaterapeutickým masážím, reflexní terapii a výrobě parfémů se záměrem. Mezi její klienty v oblasti jógy i aromaterapie patří také těhotné ženy a senioři. V roce 2021 vydala knihu Jóga s vůní aromaterapie.

kontakt: vlasakova.barbora@post.cz

Jana vystudovala PřF UK, obor etologie zvířat. Zpět k rostlinám se dostala oklikou přes studium na Institutu aromaterapie v Praze, který ukončila s titulem profesionální aromaterapeut (2017). Svět rostlin a vůní je její velkou vášní. Ve své aromaterapeutické praxi konzultuje, tvoří osobní parfémy, aromaterapeutické směsi s recepty „na míru“ a své zkušenosti předávám dál. V oboru se i nadále vzdělává u českých i zahraničních osobností, přednáší, pořádá workshopy a akce pro veřejnost i profesionály. Zaměřuje se na bezpečné a efektivní používání aromaterapie v praxi.

S klienty pracuje intuitivně na základě vědeckých podkladů. Propojuje aromaterapii s technikami EFT, věnuje se oblasti psychiky a mentálního zdraví. Konzultuje a přednáší aromaterapii na pracovištích paliativní péče, porodnictví, péče o seniory a osoby se specifickými potřebami. Hledá cesty, jak začlenit aromaterapii jako komplementární metodu do zdravotnictví a sociálních služeb.

kontakt: jana@santala.cz

JANA URBANOVÁ
urbanova
ING. MICHAELA MAKULOVÁ
Michaela-Makulova-w2-1365x2048

Michaela vystudovala Institut aromaterapie, ve kterém ji nejvíc oslovila témata diagnostiky podle 5 elementů, z obličeje, jazyka a celkové propojení s obrazy nemocí a Tradiční čínskou medicínou. Ještě při škole (2014) začala míchat směsi pro své klienty a získala tak postupně opravdu bohatou každodenní zkušenost z použití aromaterapie v praxi. Přála si však aromaterapii více pochopit a díky tomu ji využít efektivněji. Chyběl jí ale hlubší vhled do diagnostik a souvislostí, a proto se rozhodla více než rok dojíždět za studiem k Petrovi Novákovi, spoluzakladateli Asociace českých aromaterapeutů, jehož přístup k TČM pro ni vždy byl srdeční záležitost. Získala tím mezioborový přesah, ze kterého těží dodnes.

V praxi ji nejčastěji vyhledávají klienti s psychickými tématy a je velkou zastánkyní každodenního, cíleného a fundovaného použití aromaterapie. Většinu její současné práce však tvoří výuka studentů, čímž se postupně zdokonaluje v umu předávat to, co se naučila ve své každodenní praxi. Ve svém předchozím vzdělání vystudovala VŠ zaměřenou na geoinformatiku a ještě při studiu začala školit lidi, a tak ji lidé k sobě postupně přitáhli. Předávání voňavých vědomostí a zkušeností dospělým ji naplňuje velkou radostí.

kontakt: michaela@kouzlovuni.cz

Přejít nahoru